دانلود رایگان تمرینات ذهن آگاهی

در کتاب مهربانی با خود، ۱۴ تمرین وجود دارد که شما می‌توانید با انجام این تمرین‌ها تحولی شگرف در ارتباط با خودتان ایجاد کنید

دانلود تمرینات صوتی کتاب رایگان است و شما می‌توانید بدون خرید کتاب هم این تمرینات را انجام دهید. اما اگر علاقه دارید که درک بهتری از این ۱۴ تمرین برسید، می‌توانید کتاب را با کلیک بر روی این لینک کتاب را تهیه کنید.

[این کتاب برای همه کسانی مناسب است که به دنبال یک کتاب خوب در زمینه خودشناسی هستند. همچنین این کتاب می‌­تواند برای روان­شناسان، علاقه‌­مندان به روان­شناسی و خودشناسی و هم مراجعان مؤثر باشد و به آن­ها در استفاده کاربردی مفهوم شفقت در زندگی کمک بسیاری کند. ]

چطور از این کتاب استفاده کنیم؟

فقط 14 روز تمرین شفقت، می­تواند تغییرات قابل توجه و چشمگیری در مغز، ذهن و رفتار شما ایجاد کند.

شیوه­‌هایی که در این کتاب تمرین ارائه شده­‌اند، در مطالعات تصادفی، دقیق و کنترل­

شده موردپژوهش قرار گرفته (شبیه به روش شرکت­های دارویی برای آزمایش داروی جدید) و دانشمندان به این نتیجه رسیده­‌اند که حداقل 30 دقیقه در روز و به مدت 14 روز برای ایجاد تغییرات واقعی و پایدار کافی است.

بخش اول کتاب، برای آمادگی شماست. این بخش توضیح می­دهد که شفقت چیست، چرا بسیار مهم است، و نشان می­دهد در موقعیت­های مختلف چگونه به کار می­آید. این درک مفهومی و عمیق از شفقت، شما را آماده می­کند تا تمرین عملی خود را آغاز کنید.

بخش دوم کتاب، برنامه آموزشی تمرین عملی شما در توسعه و رشد شفقت است. من پیشنهاد می­کنم که برای این کار، 14 روز، هر روز 30 ​​دقیقه برای انجام این تمرین­ها وقت بگذارید. در پایان این مدت، احتمالاً درمی­‌یابید که ازلحاظ احساسی حالتی پایدارتر و راحت­تر نسبت به خودتان دارید. متوجه می­‌شوید که دریافت احساس شادی برای­تان راحت­تر می‌­شود و ترس و اضطراب­تان کاهش می‌­یابد. زمانی که خودتان شخصاً مزایای تمرین­های خودشفقتی را تجربه می‌­کنید، تصمیم می‌گیرید که تا ابد به این تمرین ادامه دهید.‌

اگر نمی‌توانید ۳۰ دقیقه در روز تمرین کنید، یا اگر نمی‌توانید به مدت ۱۴ روز ثابت‌قدم بمانید و این برنامه را دنبال کنید، این تمرین را به‌­هرنحوی انجام دهید که می‌توانید. 5 دقیقه تمرین کردن خیلی بهتر از این است که کاملاً تمرین را رها کنید.‌

در هر جلسه تمرینی، ما طبق نقشه­ای به­‌سمت خود-شفقتی حرکت می­‌کنیم. این برنامه به صورت مفصّل در فصل 4 توضیح داده شده است. هر جلسه تمرینی را با این نقشه شروع می­کنید و این نقشه شما را بسته به احساس و نوع تجربه­‌تان از تمرین­ها به ­سمت بهترین روش هدایت می‌­کند که مناسب شما هم باشد. دستورالعمل‌­های هر تمرین نیز به­صورت صوتی در “مراقبه­‌های  راهبردی برای شفقت” تشریح می­ شوند.

شوید. بهمین ­دلیل، این کتاب به شکل خاصی سازمان­دهی شده است. اگر با مشکل روبه‌­رو شدید، به انتهای بخش بروید و راهنمایی‌­های خاصی را مطالعه کنید که توضیح می‌­دهند چه کاری باید انجام دهید.

ما می دانیم که توسعه هر مهارت جدید، به تمرین نیاز دارد. اگر قصد دارید پیانو بزنید، باید برای یادگیری آن مهارت، زمان و انرژی صرف کنید. این کتاب راهنما، درست مانند کتاب آموزش پیانو، در بخش دوم شما را ملزم به تمرین می‌کند تا بتوانید بیشترین بهره را از کتاب ببرید. هرچه بیشتر تمرین کنید، بهره بیشتری از کتاب نصیب شما می‌شود. ۳۰ دقیقه تمرین در روز و به مدت ۱۴ روز، پیشنهادی است که طبق تحقیقات علمی داده می‌شود. بااین‌حال، اگر نمی‌توانید ۳۰ دقیقه وقت بگذارید؛ به هر شیوه‌ای که می‌توانید، تمرین کنید.

بخش سوم کتاب، به اجرای برنامه خودشفقتی در تمام بخش­های زندگی مربوط است. هدف از این بخش، این است که شما از این روش­ها، الهام بگیرید و بتوانید از سلامت، صلح و شادی بیشتری بهره‌مند شوید و به دیگران نیز کمک کنید.

تمرین اول بدن آگاهی(وارسی مشفقانه بدن)

تمرین دوم: هشیاری بدنی

تمرین سوم: مشاهده افکار با ذهن آگاهی( هشیاری فکری)

تمرین چهارم: در آغوش گرفتن دردها و‌رنج‌ها

تمرین پنجم: انتقال مهربانی به خود

تمرین ششم:التیام دردهای گذشته

تمرین هفتم: گوش دادن به درد و رنج بدن

تمرین هشتم: گوش کردن به گذشته ی خود

تمرین نهم: گوش کردن به بخش‌هایی از وجود خود

تمرین دهم: موانع شفقت با خود

تمرین یازدهم: فرستادن احساس شفقت

تمرین دوازدهم:دریافت احساس شفقت

تمرین سیزدهم:تمرین دریافت و ارسال

تمرین چهاردهم: تمرین پرورش شادکامی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *